Ing. Jiří Kohoutek

Ing. Jiří KohoutekBrno

O mně

Vystudoval jsem obor Finance na Provozně ekonomické fakultě MZLU v Brně. Obor mě zaujal na tolik, že jsem v něm zůstal a od dubna 2007 pracuji jako nezávislý poradce pro finanční plánování. Působím hlavně v Brně a širokém okolí, ale dle domluvy jezdím i za klienty po celé ČR, nejčastěji do Prahy, Olomouce nebo Zlína apod.

Při své práci si zakládám na nezávislosti, díky které nemusím klientům nabízet produkt jedné společnosti, ale klient má vždy na výběr, protože společností zastupuju kolem 60. Nejraději mám klienty, kteří přesně vědí, co chtějí a umějí to dobře popsat.

Nejčastěji řeším tyto otázky klientů: 

 • jak při financování bydlení ušetřit až 200 tis na 1 půjčený milion korun?
 • jak se nejlépe zajistit proti nepředvídatelným a složitým životním situacím? (např. pojištění pro děti, proč nebrat pojištění s názvem Sluníčko)
 • proč je důležité mít železnou rezervu a další rezervy?
 • Jak si udržet slušný životní standard i v důchodu?
 • Jak po finanční stránce zabezpečit studium dětí? (různé typy spoření dětem)
 • jak efektivně ochranit svůj majetek (auta, chaty, domy, ...)
 • jak své peníze ochránit před inflací a ušetřit na poplatcích v bankách?
 • jak nahradit špatné a drahé úvěry výhodnějšími atd. (jestli je výhodná stoprocentní hypotéka nebo je lepší s nižším LTV?
 • Nejčastějšími účely hypoték jsou rekonstrukce bytu, rekonstrukce RD nebo rekonstrukce bytového jádra, koupě bytu v Brně a okolí, výstavba RD
 • zastupuji i nízkonákladové banky jako Airbank, Equabank, Mbank a Fio banka
 • fondy které často řeším jsou např. Pioneer (Pioneer Investments), Conseq, Franklin Templeton, ING, AXA, C-Quadrat, Atlantik a další
 • působím i jako finanční poradce pro stavební spoření, zastupuji stavební spořitelnu Modrá Pyramida (MPSS), stavební spořitelnu ČS (buřinka), Českomoravskou stavební spořitelnu (ČMSS - liška, spoření s liškou, čmss stavební spoření), stavební spořitelna Wüstenrot i Raiffeisen stavební spořitelna je v mém portfoliu
 • nově mohu pomoci i s prodejem a koupí bytů v Brně a ušetřit tak klientům na provizi realitce
 • mohu pomoci s nabídkou levnějšího povinného ručení, pomůžu při zrušení povinného ručení, pomůžu se sepsáním výpovědi - tzn. mám vzor výpovědi povinného ručení, který posílám klientům na mail.

První hodnocení

10 hodnocení

25 hodnocení

50 hodnocení

100 hodnocení

Hodnocení (celkem 238 hodnocení)

Zpracování osobních údajů

 1. Udělujete tímto souhlas společnosti Pireus, s.r.o., IČ: 64830900, DIČ: CZ64830900, se sídlem Martinická 987/3, 197 00 Praha 9, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, v oddíle C, vložka 249184 (dále jen "Správce"), aby ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů (dále jen GDPR) zpracovávala tyto osobní údaje:
  • jméno a příjmení
  • e-mail
 2. Vaše osobní údaje budeme zpracovávat za účelem vystavení vámi poskytované reference na finančního poradce. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu trvání souhlasu.
 3. S výše uvedeným zpracováním udělujete svůj výslovný souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to kliknutím na odhlašovací odkaz, který je součástí každé elektronické korespondence nebo zasláním emailu na adresu info@pireus.cz nebo písemně na adresu Správce.
 4. Zpracování osobních údajů je prováděno Správcem, osobní údaje však pro Správce mohou zpracovávat i tito zpracovatelé:
  1. ACTIVE 24, s.r.o., se sídlem Sokolovská 394/17, Praha 8, IČO 25115804, která je poskytovatelem datových úložišť a softwarových aplikací.
  2. Případně další poskytovatelé zpracovatelských softwarů, služeb a aplikací, které však v současné době společnost nevyužívá.
 5. Vezměte, prosím, na vědomí, že podle zákona o ochraně osobních údajů máte právo:
  • vzít souhlas kdykoliv zpět,
  • požadovat po nás informaci, jaké vaše osobní údaje zpracováváme,
  • požadovat po nás vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů,
  • vyžádat si u nás přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit,
  • požadovat po nás výmaz těchto osobních údajů,
  • v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů obrátit se na nás nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů.
 • Pavel Šelong - Brno

  26. listopadu 2021

  Na pana kohoutka jsem dostal doporučení, s jeho práci jsem maximálně spokojený, podařilo se mu zajistit pro naši rodinu super hypotéku, vše proběhlo rychle, srozumitelně a profesionálně, 100% budu s panem Kohoutkem řešit naše finance a hypotéku dál, pomohl nám sjednat dobrou hypotéku i když jiné hypoteční banky z důvodu Covid situace a práce v zahraničí, nechtěli naše bydlení financovat, za to mu patří velký dík

 • Vodák Radek - Vyškov

  23. listopadu 2021

  Na pana Ing.Kohoutka jsem se obrátil s vyřízením HÚ. Pan Kohoutek byl vstřícný,ochotný a v krátké době mě úvěr vyřídil,mohu jen doporučit.

 • Monika Drahovzalová - Brno

  18. listopadu 2021

  Pana Ing. Kohoutka mi doporučila kolegyně z práce. A jsem ji za to moc vděčná. Jeho jednání bylo vždy na velmi profesionální úrovni a jeho rady byly šité přímo na míru. Máme v plánu další financování a určitě se opět obrátíme na něj. Můžeme ho vřele doporučit.

 • Jakub Charvát - Vyškov

  17. listopadu 2021

  Na pana Kouhoutka jsem dostal doporučení a kontakt od kolegy z práce. Pomohl nám vyřešit hypoteční úvěr. Jeho jednání bylo vždy vstřícné a spolehlivé. Byl jsem velmi spokojený a doporučil jsem jeho služby dál.

 • Jana Šilhanová - Břeclav

  17. listopadu 2021

  Pana Ing. Kohoutka vřele doporučuji všem, kteří potřebují poradit a vyřešit svou finanční situaci. Cením si jeho vstřícného a rychlého jednání, spolehlivosti, ochoty a především pak také výborné znalosti ve finanční oblasti. Vždy navrhl řešení na jakýkoli zádrhel a zdárně celou situaci vyřešil. Výborná komunikace, kdykoli dostupný na telefonu nebo emailu. Pro mé další finanční potřeby do budoucna se budu vždy obracet na pana Kohoutka. Velice doporučuji.

 • Andrej - Brno

  16. listopadu 2021

  Pána Kohoutka som si vyhľadal podľa množstva pozitívnych recenzií. Zo začiatku som potreboval vyriešiť niekoľko poistiek, následne aj HÚ a všetko prebehlo rýchlo, flexibilne (vždy komunikoval), nejasnosti vysvetlil. Za mňa odporúčam.

 • MARTIN BRADNA - Brno

  11. listopadu 2021

  Pana Ing. Kohoutka jsme si vyhledali s manželkou na netu, zaujaly nás skvělé reference. S mírnými obavami jsme ho kontaktovali, ale hned na prvním setkání nás odzbrojil. Byl vstřícný, věcný, okamžitě přišel s několika nabídkami řešení naší situace s konkrétními čísli. Netlačil nás do žádné konkrétní banky, výběr nechal na nás. Poté vše vyřešil ve velmi krátkém čase, byli jsme velmi spokojení a nyní s ním řešíme všechny změny ve financích a pojištěních. Děkujeme.

 • Soňa Grobová - Brno

  9. listopadu 2021

  Pan Kohoutek mě úspěšně provedl celým hypotečním procesem a to i přesto, že podmínky koupě nemovitosti nebyly obvyklé. Vždy komunikoval rychle a poradil v jakékoliv situaci. Tímto mu děkuji.

 • Lenka Řačáková - Břeclav

  4. listopadu 2021

  Skvělý poradce, který nám vždy vyjde vstříc. Rychle vymyslí cokoliv zrovna potřebujeme a vše zajistí obratem. Komunikace výborná po telefonu i emailu. Vždy je k dispozici. Doporučila jsem jej už i svým známým a jsou moc spokojení a překvapení jeho profesionalitou a rychlým řešením i ne úplně standardních situací. Každému ho můžu vřele doporučit.

 • Michal Hene - Hradec Králové

  4. listopadu 2021

  Pana Ing. Kohoutka jsme si vyhledali s manželem zde na netu, protože jsme uvažovali o koupi nemovitosti a chtěli jsme poradit s financováním. Přestože nejsme z Brna ani okolí ,měla jsem obavy kvůli komunikaci a vzdálenosti ,ale zbytečnou. Hned jak jsem p. Kohoutka oslovila ,projevil velkou ochotu, flexibilitu a odborné znalosti ,takže nám zařídil pro nás nejvýhodnější možné financování dané nemovitosti a pomohl mi splnit si můj sen bez nervů, starostí a zbytečných průtahů. Vzdálenost nebyla žádný problém, kdykoliv během zařizování byl ihned k dispozici a vše nám ochotně objasnil, zařídil, zjistil. Přesně tak si představuji práci profesionála a mohu ho jen doporučit .