6 nejvíce žádaných destinací pro first minute zájezdy 2016. Vybírejte právě teď!

První měsíce roku představují ideální období pro nákup first minute zájezdů, kterých je doposud velký výběr a přitom jsou zlevněné i o více než 30 %. Na své si přijdou rodiče s dětmi, senioři, velké skupiny cestovatelů i nároční klienti.

Nabídky first minute zájezdů, které cestovní agentury zasílají na požádání e-mailem, bývají ovšem časově omezené.

Letos se největšímu zájmu turistů těší:

  1. Bulharsko
  2. Chorvatsko
  3. Španělsko
  4. Itálie
  5. Kanárské ostrovy
  6. Kapverdské ostrovy

Hlavním kritériem výběru je bezpečnost cílové destinace a cenová dostupnost letní dovolené. Sníženou poptávku proto zaznamenává Turecko a Řecko. Co ovšem stále roste, je průměrná cena first minute zájezdu. Podle statistik cestovních agentur dosahuje v roce 2016 zhruba 13 500 Kč na osobu, což je o 700 Kč více než loni.

Trhákem sezóny 2016 je Bulharsko, které nabízí veškeré letní atraktivity: moře, písečné pláže, půvabná historická městečka, kulturní i sportovní vyžití. Například do skvěle hodnocené Vily Venis v Sozopolu se můžete v polovině června vydat na 11denní letecký zájezd s first minute slevou 8 % už za 9 835 Kč. Zájezd je bez stravy, ale tu v Bulharsku pořídíte levněji než u nás, navíc s výběrem restaurace dle vašeho aktuálního programu.

Královské first minute slevy i v řádu 40 % získáte na zájezdy do Čechy milovaného Chorvatska, například na ostrov Hvar s vlastní dopravou. Pozadu nezůstává ani Španělsko (first minute zájezdy od zhruba 8 500 Kč) a Itálie, kde turisty nejvíce láká Sardinie či Benátská riviéra s vlastní dopravou. Včasný výběr moderní vily zaručuje komfortní ubytování s množstvím sportovního a volnočasového vyžití.

Už na začátku roku 2016 zaznamenaly cestovní agentury dvojnásobný zájem o Kanárské a Kapverdské ostrovy, kam se v režimu first minute létá se slevou i 5 000 Kč na osobu. Tato destinace se stala hitem pro svatební cesty novomanželů. Avšak pozor, při cestách na Kapverdské ostrovy imigrační úřady a letecké společnosti striktně vyžadují, aby váš cestovní pas platil ještě minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené. To znamená, že na Kapverdy nemůžete cestovat na takzvaný „rychlopas“ vydaný ve zkráceném řízení s dobou platnosti 6 měsíců.

First minute versus last minute

Nabídka first minute zájezdů trvá obvykle do března nebo dubna. Několik týdnů před datem odjezdu zájezdů se objevují takzvané last minute slevy. Jejich nevýhodou je ale omezená nabídka, protože naprostá většina nejlepších pobytů se už dávno vyprodala.

Neváhejte proto s nákupem first minute zájezdu. Zejména, pokud cestujete s rodinou a chcete si vybrat hotel s animačním programem nebo bazénkem pro děti, toužíte po pokoji s výhledem na moře, případně ubytování v přízemí. Akce first minute nahrávají také větším skupinám cestovatelů či specifickým požadavkům, protože je stále dostatek volných míst i času na přípravu zájezdu.

Možná vás od nákupu zájezdu předem odrazuje nutnost zaplatit zálohu, protože v ní nechcete dlouho dopředu vázat finanční prostředky. Řada cestovních kanceláří nebo agentur však nežádá na záloze více než 1 000 Kč na osobu a všeobecné podmínky pro first minute zájezdy jsou přitom totožné s běžným prodejem.

Ať už se rozhodnete pro nákup zájezdu teď, nebo na poslední chvíli, určitě nezapomínejte na cestovní pojištění. Pokud budete s jeho výběrem potřebovat poradit, neváhejte se na mne obrátit.

Žádný komentář

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlaste se

nebo    

Zapomněli jste vaše heslo?

Create Account